Lehký beton pro nosné konstrukce již brzy v prodeji!

29. 04. 2021

Již brzy bude v našem e-shopu k dispozici nová směs pro přípravu lehkého betonu Liapor Mix Statik.

Jednou z novinek letošního roku v sortimentu Liapor je nový Liapor Mix Statik - suchá směs pro přípravu lehkého betonu s garantovanou pevností v tlaku 18 MPa.

Tento nový produkt bude mít vlastnosti, které od lehkého betonu očekáváte.  A to především nižší objemovou hmotnost v porovnání s běžnými betony a také lepší tepelně-izolační vlastnosti. Na rozdíl od směsí Liapor Mix 4-8 mm a Liapor Mix Final 1-4 mm, které slouží hlavně pro vyrovnávací a roznášecí vrstvy betonových podlah, bude možné Liapor Mix Statik aplikovat všude tam, kde vznikne potřeba vylehčit nosnou konstrukci a zároveň zachovat dostatečnou pevnost, například lehké betonové stropní konstrukce.

Parametry lehkého betonu Liapor Mix Statik:

  • pevnost v tlaku 18 MPa
  • třída pevnosti LC 16/18 – D1,6
  • objemová hmotnost 1400 -1600 kg/m3
  • hmotnost balení 20kg/16 litrů hotového betonu
  • součinitel tepelné vodivosti 0,6 W/m.K.
  • nehořlavý, žáruvzdorný a ekologicky nezávadný materiál

Co má Liapor Mix Statik s ostatními členy rodiny Liapor Mix dále společné je způsob balení a způsob přípravy. Liapor Mix Statik se bude prodávat v pytlích o váze 20 kg (cca 16 l). Pro přípravu betonu bude stačit smíchat směs s doporučeným množstvím vody v míchačce nebo ručně.

Uvedení novinky na trh se plánuje na květen 2021. Kromě e-shopu obchod.liapor.cz a obchodní sítě Liapor bude Liapor Mix Statik k dispozici také v síti DEK Stavebniny.