Rekonstrukce podlahy ve starém domě snadno, rychle a bez kapky vody

28. 07. 2023

Máme pro vás tip na snadnou a rychlou rekonstrukci podlahy, které se nemusíte bát ani v domech, které už něco pamatují...

Rekonstrukce podlahy ve starém domě má svá specifika. Starší budovy, ať už se jedná o rodinný dům, chatu nebo bytový dům, mají obvykle omezení pro nadměrné zatěžování nosné konstrukce. Dalším problémem mohou být dřevěné trámové stropy. Oba dva tyto důvody bývají překážkou rekonstrukce podlah pomocí betonu a potěrů na jeho bázi. Mnohem vhodnějším řešením jsou suché plovoucí podlahy.

Suché plovoucí podlahy, které se realizují pomocí vyrovnávacího podsypu Liapor 1-4 mm a podlahových desek mají mnoho výhod:

  • V porovnání s běžnou betonovou podlahou mají výrazně nižší hmotnost a nezatěžují tak zbytečně nosnou konstrukci domu.
  • Při jejich realizaci nepoužijete ani kapku vody. Proto nic nebrání jejich použití na dřevěných stropech.
  • Jejich realizace je relativně snadná a zvládne ji i zručný amatér. Postup krok za krokem i s instruktážním videem najdete na www.liapor.cz.
  • Velkou výhodou je i rychlost realizace. Rekonstrukce podlahy v jedné místnosti lze zvládnout i za odpoledne. Podlahu je navíc možné okamžitě používat. Nejsou totiž nutné žádné technologické přestávky.
  • Další výhody s sebou přináší podsyp z lehkého keramického kameniva Liapor, které má spoustu skvělých vlastností jako jsou výborné tepelněizolační vlastnosti i akustické parametry, požární odolnost a podobně.
  • Vyrovnávací vrstva Liaporu zajistí také bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.

Nakupte vyrovnávací podsyp Liapor v e-shopu obchod.liapor.cz v létě za ještě výhodnější cenu! Najdete ho také v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK.